Naše služby

Izolácia stien

Prírodná fúkaná izolácia spĺňa všetky podmienky moderného izolačného materiálu na zateplenie domu. Práve preto je tou pravou voľbou na izoláciu stien vo vašej domácnosti. Napriek tomu, že je táto izolácia vhodná najmä pre drevostavby, jej použitie sa nevylučuje ani pri iných materiáloch.

Prečo je izolácia stien taká dôležitá? Pretože prírodná izolácia poskytuje vynikajúcu tepelnú ochranu. To znamená, že vám zabezpečí úsporu energie či už v lete, alebo v zime. Keďže je vyrobená z prírodných materiálov, je ohľaduplná nielen k zdraviu samotných užívateľov, ale aj k životnému prostrediu. Taktiež nesmieme zabudnúť na jednu z jej najväčších výhod ktorou je ochrana proti hluku.

Fúkaná drevovláknitá izolácia má dlhú životnosť a výbornú schopnosť prispôsobiť sa podkladu. Vďaka svojej buničnej štruktúre dokáže regulovať vlhkosť v priestore, a vytvára tak priaznivé podmienky pre bývanie.

izolacia steny steico zell

Izolácia väzníkového krovu

Fúkaná izolácia Steico Zell je tou pravou voľbou pri izolácii väzníkového krovu. Steico Zell je špičkový materiál a pre unikátne vlastnosti prírodného dreva investíciu do tohto typu izolácie zaručene nebudete ľutovať. Vďaka väzníkovému krovu môžete mať izoláciu zhotovenú bez nadbytočných škár. Izolácia v prípade väzníkového krovu dokonale zaizoluje členitý priestor. Je nielen vhodná na izolovanie novostavieb, ale taktiež pri rekonštrukcií starých objektov.

Vysoká tepelná kapacita zabraňuje vychladnutiu priestoru, a naopak v lete slúži ako výborná ochrana proti prehrievaniu. V tomto prípade ide úspora energií ruka v ruke s úsporou financií.
Ďalšou výhodou je, že drevovláknité izolácie majú vyššiu hustotu, a preto ich možno použiť aj na efektívne zníženie nežiaduceho hluku.

Izolácia slúži aj ako ochrana voči ohňu, keďže spadá do triedy horľavosti B2. Izolačné materiály sú pri výrobe priebežne ošetrované prírodnou protipožiarnou prísadou. Jedná sa konkrétne o fosforečnan amónny, čo je nezávadný minerálny druh soli, ktorý nájdeme aj v potravinách. V prípade požiaru zabraňuje zuhoľnatená vrstva rýchlemu šíreniu a prehoreniu samotného izolačné materiálu.

izolácia väzníkového krovu

Izolácia striech, krovov

Drevovláknitá fúkaná izolácia je vhodnou voľbou pre zateplenie strechy a krovov vášho domu. Pri správnej aplikácii dokáže vyplniť akýkoľvek priestor a tvar, čiže dokáže izolovať aj ťažko prístupné miesta. Vzniká tak izolačná vrstva bez medzier tepelných mostov. Vďaka difúznej otvorenosti dokonale prepúšťa vlhkosť, čím zabraňuje vzniku plesní, a vytvára tak zdravé prostredie pre život.

Je to tiež jedna z najekologickejších foriem spracovania materiálu. Pri jej výrobe nevzniká nadbytočný odpad, preto patrí k prírodným izoláciám. Samozrejmosťou je aj to, že zabraňuje vychladnutiu priestoru, a naopak v lete slúži ako výborná ochrana proti prehrievaniu. Týmto dochádza k úspore energií, a rovnako tak k úspore vašich financií. Drevovlákno má vyššiu hustotu, a preto ho možno použiť aj na zníženie nežiaduceho hluku z ulice.

Toto je len niekoľko výhod, ktoré ponúka drevovláknitá izolácia striech a krovov. Na začiatok by ste mohli začať tým, že pouvažujete či by toto riešenie nebolo vhodné aj do vašej domácnosti. O všetko ostatné sa postaráme za vás.

izolácia strechy

Izolácia stropov

Fúkaná drevovláknitá izolácia sa radí k moderným izolačným materiálom. Drevovlákno je ekonomickejšou a ekologickejšou voľbou v porovnaní s ostatnými druhmi izolácie, ako sú napríklad minerálna vlna či striekaná pur pena. Všetky prísady tejto izolácie berú ohľad na životné prostredie a je vhodná pre zateplenie akéhokoľvek typu budovy.

Ako sme už spomínali, izolácia je spracovávaná z čistého drevného vlákna z borovicového dreva a jej výroba je absolútne ekologická. Pre porovnanie, pur pena je vyrobená zo zmesi chemikálií, ktoré nie sú prírodného pôvodu. Do prírodnej izolácie sa pri výrobe pridávajú zdravotne neškodlivé materiály, ktoré pomáhajú pri eliminovaní rizika vzniku ohňa. Z tohto dôvodu je tento materiál označovaný ako ohňovzdorný.

Jednou z ďalších výhod prírodnej izolácie je to, že odoláva škodcom, hlodavcom a hmyzu. Preto sa vyznačuje dlhou trvácnosťou. Ďalšou funkciou drevených vlákien je difúzna otvorenosť. To znamená jej schopnosť prepúšťania pary v izolácii, čím sa zabraňuje vzniku plesní. Izolácia v lete neprepustí teplo, a tak sa vyhnete nadmernému používaniu klimatizácie. Naopak, v zime nepustí teplo von, a vy tak ušetríte na kúrení.

izolácia stropu