LEPŠIE BÝVANIE S PRÍRODNOU IZLOÁCIOU

Pre fúkanú drevovláknitú izoláciu nie je akýkoľvek priestor žiadnou prekážkou.

Balík drevného vlákna sa vloží do výkonného stroja kde sa pomocou nožov rozmelie na čo najjemnejšie časti – vlákna – a následne sa pomocou fúkacieho zariadenia vháňa cez hadicu na miesto ktoré chceme zaizolovať – izolácia. Keďže stroj sa nachádza mimo stavby, nevzniká žiadne znečistenie budovy a drevovlákno sa dostane len na miesto určené na izolovanie.

Vďaka kvalitnej NEMECKEJ technológii sa dosiahne zaizolovanie každej vzniknutej dutiny, teda eliminuje sa vznik tepelných mostov – úniku tepla – či už ide o fúkanie voľné alebo do uzavretého priestoru – čo v konečnom dôsledku dokáže ušetriť nemalé finančné prostriedky v zime na kúrenie a v lete na klimatizáciu. Drevovlákno je vždy ekonomickejšou aj ekologickejšou variantou oproti ostatným druhom izolácie ako sú minerálne vlna či striekaná pur pena.

fúkaná izolácia strechy v Limbachu

Pre fúkanú izoláciu STEICO ZELL nie je akýkoľvek priestor žiadnou prekážkou.

PREČO DREVOVLÁKNO?

Výrobný proces

Drevné vlákno je vyrobené z mäkkého ihličnatého dreva smrek a borovica nie starších ako 15 rokov. Drevo sa najprv naseká na hrubšiu štiepku a tá sa pri tepelno-mechanickom procese rozvlákňuje a vzniká drevovlákno. To sa následne vysuší a zabalí.

Zdravé bývanie

Drevo je už od nepamäti jeden zo základných stavebných materiálov vďaka jeho vynikajúcim tepelno-izolačným  vlastnostiam a tým že je ľahko obnoviteľné. Fúkaná izolácia nie je žiadna novinka, vyrába sa už desiatky rokov a preto je jeho výroba optimalizovaná do najmenších detailov pre čo najkvalitnejšie spracovanie.

Lepšia voľba

Proti prehrievaniu v horúcich letných mesiacoch

Drevovlákno má vysokú tepelnú kapacitu, čo znamená že dokáže dom chrániť v lete aj v zime.  V letných mesiacoch keď teploty atakujú 40-ky, dokáže drevovlákno zabrániť prieniku horúceho vzduchu do obytných priestorov tak že ho pohlcuje a zadržiava ho až na 13 hodín, kým sa ovzdušie opäť neochladí a následne začne teplý vzduch vypúšťať.

Proti zime

Izolácia z drevovlákna v zime eliminuje tepelné mosty čo zabraňuje úniku tepla smerom nahor a teda šetrí náklady spojené s vykurovaním. Či už je leto alebo zima, drevné vlákno vždy pomáha udržiavať v našom dome tepelnú pohodu a šetriť financie.

Proti požiaru

Drevovláknitá izolácia dokáže pomôcť uhasiť oheň. Áno, znie to síce neuveriteľne, že drevo nehorí, ale v tomto prípade, keď sú drevné vlákna nahusto uložené, dokážu obmedziť rozširovanie ohňa a niekedy ho dokonca uhasiť (udusiť).

Šetrenie energií = šetrenie financií

Špecifickosť drevovláknitej izolácie je v tom, že dokáže zaizolovať naozaj všetky miesta určené k izolácii. Dokáže eliminovať vznik tepelných mostov tak, že malé časti vlákna sa pod vysokým výkonom dostanú do všetkých škár, dier a malých otvorov. Toto je v konečnom dôsledku kľúčový faktor pri energetickej náročnosti stavby a teda dokáže šetriť nemalé finančné zdroje. Z tohto dôvodu sa využíva aj pri pasívnych čí dokonca aktívnych stavbách.

Recyklácia

Drevovláknitá izolácia je čisto prírodný materiál s príjemnou vôňou a neobsahuje žiadne zdraviu škodlivé látky. Vzhľadom na tieto skutočnosti je možné ju bezpečne recyklovať.

fúkaná izolácia celulóza

CELULÓZA ako ALTERNATÍVA

Okrem drevovlákna existuje aj druhý spôsob fúkanej izolácie, tento krát recyklovanej, z celulózy. Fúkaná celulóza sa vyrába z novinového papiera, ktorý sa nahrubo rozstrapká, rozvlákní a viacnásobne pomelie. Výsledný produkt je vhodný ako tepelná i zvuková izolácia a vďaka svojej veľmi jemnej štruktúre je vhodná predovšetkým na zateplenie starých trámových stropov.